FIFAM.info - Polska Scena FIFA Manager
Strona główna Rejestracja Zaloguj
Dzisiaj jest: 18 Lis 2017, 13:07
Strefa czasowa UTC + 1 godzina
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Podgląd wydruku Poprzedni temat | Następny temat 
Autor
Wiadomość
 Temat postu: ASSE Porada taktyczna
Awatar użytkownika
20%
Data rejestracji na forum:
14 Mar 2013, 16:23
Twój klub w FIFA Manager: AS Saint Etienne
Witam, może dam konkretny przykład, trochę się postaram i ktoś mi podpowie jak ustawić drużynę na pierwszy sezon gry moim Saint Etienne. Tryb 3D

W między czasie pytanie : Dlaczego gdy gram mecz 3D moja/przeciwna drużyna osiągaja max 100 podań a reszta ligowców po 200-400 w zależności od klasy zespołu. ?

TAKTYKA I KADRA MECZOWA (4-2-3-1)

Obrazek

STYL GRY I CHARAKTERYSTYKA ASSE

Saint Etienne mimo ustawienia 4-2-3-1 i ostatnio też 4-3-3 gra ofensywną piłkę bez względu na rywala z którym gra i boisko na którym przychodzi im biegać.Zaczynając od środkowych obrońców, to głównie do ich zadań należy obrona pokazuje to obecny sezon i poprzedni w którym środkowi obrońcy zdobyli tylko 4 gole.Zouma talent 17 lat, dalej Bayal-Sall, uniwersalny Perrin, i doświadczony Mignot. Zapomniałem o bramkarzu Ruffier no cóż solidna marka, to on zatrzymał w pucharze PSG. Boczni obrońcy bardzo często podłączają się do akcji ofensywnych ,bardzo szybki Ghoulam i nieco mniej Clerc bardzo dobrze pasują do tej drużyny ponownie przekonało się o tym PSG we wczorajszym meczu gdy świetnym strzałem w samo okienko ze skraju pola karnego popisał się Clerc. Obsada defensywnych pomocników jest bardzo dobra, jest Guilavogui , Lemoine , Bodmer ( wypożyczenie z PSG) oraz Clement obecnie kontuzjowany, bardziej ofensywny Cohade który rozprowadza ataki swojego zespołu, potrafi również strzelić z dystansu , w tym sezonie 3 trafienia. Dalej skrzydłowi, tutaj jest duży wybór, wypożyczony Mollo, świetny dryber bardzo szybki (Niestety nie mam updatu zimowego a kosztuje 10 mln+), później o podobnej charakterystyce jest Gradel, Hamouma i fałszywy skrzydłowy Aubameyang gdy na szpicy gra Brandao. Ten typ skrzydłowych strzela więcej goli jak ma asyst, mniej dośrodkowań więcej zejść do środka i w wejść w uliczkę. Gwiazdą drużyny jest Aubameyang jest to typ napastnika grającego przodem do bramki, choć tyłem też jest niezły, bardzo szybki, świetny drybling i balans ciałem, i piłka go szuka. Jak zespołowi nie idzie to Pierre ciągnie ją za sobą. Kandydat do transferu do czołówki światowej w letnim oknie niestety ;/

Saint Etienne w statystkach :
Ćwierćfinał pucharu Francji - zagra z Lorient. / Bilans bramek 7 Z / 3 S
Finał pucharu ligi - zagra z Rennes / Bilans bramek 7 Z / 1 S
Liga
Ranking : 4
W 13 R 10 L 6
W DOM 8 WYJAZD 5
R DOM 3 WYJAZD 7
P DOM 4 WYJAZD 2
Na 29 spotkań 48 zdobytych goli i 29 straconych

POLECENIA ASSE
ŚO -
BO -
DP -
OP -
LP -
PP -
N -

TRENING
Zajmuje się nim Asystent 4 złote 1 srebrna poziom 77. Ja nic nie ustawiam. Atmosfera w zespole 44 była 150 na minusie od startu gry.

Pytania :
1. Jakie poświecenie ustawiać i w jakich sytuacjach je zmieniać.
2. Jakie parametry w trybie 3D ustawić jeśli chodzi o kółka w lewym dolnym rogu.Czyli styl gry zespołu
3. Jak wyżej jakie polecenia dać zawodnikom ?

Po 5 kolejkach nie jestem zadowolony z gry zespołu dlatego potrzebuje tej pomocy taktycznej.
Załączam screeny :

TABELA

Obrazek

WYNIKI

Obrazek

Mam nadzieję że ktoś pomoże mi ogarnąć moją drużynę od strony taktycznej aby choć trochę przypominała tą prawdziwą, i proszę żeby to nie były 2 zdania. Trochę szacunku :nie:
Obrazek
Pierre-Emerick Aubameyang

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
 Temat postu: Re: ASSE Porada taktyczna
Awatar użytkownika
10%
14 Wrz 2012, 19:01
Daj screena z "Najlepszymi pozycjami" zawodników, wtedy będzie lepiej coś napisać.
Chciałem wszystko opisać, ale postanowiłem dać screeny
Obrazek
To jest moje ustawienie. Nie ma meczu, abym nie strzelił minimum 2. goli, więc myślę, że jest skuteczne.

Obrazek
Mało widoczne, ale strzałki i suwaki widać. Zawsze tak ustawiam, nie zależnie od ustawienia zespołu.

Obrazek
Polecenia indywidualne. Tutaj trzeba dostosować je do specyfikacji każdego piłkarza, Ja mam to tak ustawione. Dodam jeszcze, że moi boczni są bardzo aktywni w ofensywie (Willems ma 3 gole i 2 asysty a Sagna 3 asysty).

Jeżeli ktoś chce dokładniejsze dane na temat ustawienia drużyny proszę pytać.

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Awatar użytkownika
20%
Coś znalazłem ale nie wiem czy o to ci chodzi.

Obrazek

Jeśli nie to, to powiedz gdzie tego szukać.

Prosiłbym cię o zrobienie większych tych screenów co robiłeś + ruchy zakładkę wyjście na pozycje. Nie musisz ich wrzucać jako [IMG] po prostu linki podaj.
Dając zaangażowanie na 100 % nie narażasz zawodników na kontuzje/szybki spadek energi i mniejszą efektywność w końcówkach meczów ?

Najlepiej jakbyś mi wrzucił swojego save, taktykę i zapisane polecenia do każdej z pozycji. mniej robienia screenów. Chyba że chcesz się pobawić z moim savem to bym ci podesłał.

Dużo osób mówi że lepiej grać bez asystentów i wszystko robić samemu.Ale tego jest tak dużo a nie ma poradników potrzebnych żeby to wszystko zrozumieć. Na przykład jeżeli chodzi o trening. Nie ogarniam tego. Jeszcze gorzej jest z wyborem kadry pracującej w klubie i przedłużaniem kontraktów.(Nie wiem komu co).Trochę prościej jest jak się gra zespołem który się zna, a jak chciałbym stworzyć własny zespół to bidnie to widzę.

PS. Jak ci się nie chcę myśleć to podaj mi poprostu bardzo dokładnie twoją taktykę wraz z treningiem.
@EDIT Jeśli grasz 3D to jaki GPP używasz.
Obrazek

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Awatar użytkownika
10%
1. Treningiem się nie zajmuję, bo uznałem, szkoda mi czasu na ustawianie tych wszystkich jednostek treningowych. Robi to mój asystent, ja tylko czasami dam lekki trening żeby trochę odpoczęli.
2. W trybie 3D gram bardzo rzadko i to tylko z drużynami potencjalnie trudniejszymi. W tym trybie najbardziej liczy się forma zawodnika a nie poziom (dlatego czasami będąc drużyną o poziomie 750 można wygrać z drużyną o poziomie 850+).
3. Czy są bardziej zmęczeni jak jest wysokie zaangażowanie? Tak, ale różnica nie jest na tyle duża, aby miało to wpływ na wynik (rzekłbym nawet, że w ostatnich 40 minutach strzelam najwięcej goli)
4. Co do personelu to najważniejsze mieć jak najlepszych trenerów i asystentów, reszta- jeśli są to dobrze i tak dużego wpływu nie mają na klub, bo większość robię JA. Ja nie zajmuję się treningiem, sprzedażą pamiątek, ustawianiem kadry juniorów i II drużyny. Resztę robię sam.
5. Możesz dać ten save, tylko od razu zaznaczam, że nie odpowiadam za to czy będzie działać ta taktyka czy nie.

SCREENY:
http://zapodaj.net/7ec44fc27da3d.jpg.html
http://zapodaj.net/a37a5c6bcf177.jpg.html
http://zapodaj.net/8785bc8007b9d.jpg.html
http://zapodaj.net/e4af22febd98f.jpg.html

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Awatar użytkownika
20%
Będę po 20:00 to ci wyślę ten save. Jak masz polecenia zapisane, jako pliki to bym poprosił bo ze screena nic raczej nie wyczytam jak są u każdego suwaki i znaczki poustawiane. Co do Saint Etienne to oni nie maja środkowych pomocników więc będzie ciężko z tym ustawieniem.
Obrazek

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
10%
08 Lis 2012, 12:13
ridzio twoją taktyke sprawdzałem na słabszym klubie i jest wmiare tylko jeszcze jak z obronom masz ustawione bo tu jest duzy minus

i czekam na propozycie innych fanów

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Awatar użytkownika
20%
Jednak ci nie prześle save bo mam tragiczny upload na łączu. Potrzebuje jakieś dobrej taktyki 4-2-3-1 albo 4-3-3 do Saint Etienne.. Każdy ma fife 13 ale jak będzie trzeba to wam mogę nawet porobić screeny całej 11...

Pytania mam jeszcze.
1. Jak często rozmawiacie z zawodnikami i jak rozwiązujecie konfilikty. Np jak 2 piłkarzy się nie lubi lub jak 3 piłkarzy chce być kapitanem zespołu itd.
2. Rozmowa motywacyjna przed meczem i po połówce, zauważyłem że każda odpowiedź typu "powinniśmy wygrać, albo zdejmijcie pedał z gazu i wygrajcie jest negatywnie odbierana. Najlepiej działają te odp bez pkt przemowy.
3.Gracie z asystentem finansowym czy bez?
Obrazek

Ostatnio zmieniony 20 Mar 2013, 20:39 przez Inseason, łącznie zmieniany 1 raz
Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Awatar użytkownika
10%
1. Takie polecenia chyba nie zapisują się w oddzielnych plikach, więc nie wrzucę ich.
2. Tofiktofik, jakim klubem grasz? Do tej taktyki raczej trzeba mieć dobrych obrońców (w sensie względem innych z tej samej ligi), dlatego ja polecam ustawiać taktykę pod klub, a nie pod grę, bo nie ma uniwersalnego ustawienia.

daj screena, takiego, jakiego ja dałem tylko z wyczyszczonym składem i ułożonymi malejąco wg. poziomu.

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Awatar użytkownika
20%
http://zapodaj.net/db04fff5b49db.jpg.html

Łap
Obrazek

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Awatar użytkownika
10%
Zastanowię się nad tym jutro, bo dzisiaj już mi się nie chce tego rozkminiać.

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Awatar użytkownika
20%
A pliki formacji są w folderze Data/Tactics w Moich dokumentach jak zapiszesz je. Tam są 2 przyciski Zapisz i Wykonaj.
Zobacze zaraz jak działa ta taktyka na 4-2-3-1 ale ty chyba ustawiasz dla wszystkich przywiązanie do pozycji na kreatywna to się nie dziwie że dużo goli traci.
Obrazek

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Awatar użytkownika
Przyjaciel Forum
05 Lut 2010, 14:00
Inseason napisał:
Dlaczego gdy gram mecz 3D moja/przeciwna drużyna osiągaja max 100 podań a reszta ligowców po 200-400 w zależności od klasy zespołu. ?

Wszystkie mecze domyślnie rozgrywane są w trybie tekstowym, gdzie liczba podań oscyluje w granicach normalnych dla meczów piłkarskich. W trybie 3D natomiast ciężko wyrobić taką normę ze względu na prezentowany tam styl gry i inaczej liczony czas, stąd takie niskie wyniki.

Inseason napisał:
3.Gracie z asystentem finansowym czy bez?

Bez. To wisienka na torcie w serii FIFA Manager :)

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Strefa czasowa UTC + 1 godzina