FIFAM.info - Polska Scena FIFA Manager
Strona główna Rejestracja Zaloguj
Dzisiaj jest: 29 Kwi 2017, 02:43
Strefa czasowa UTC + 1 godzina
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Podgląd wydruku Poprzedni temat | Następny temat 
Autor
Wiadomość
 Temat postu: Kitsy (Adobe Photoshop) - poradnik
Awatar użytkownika
Administrator
Data rejestracji na forum:
30 Sty 2010, 09:53
Twój klub w FIFA Manager: Arsenal Londyn
Kitsy (Adobe Photoshop)

Każdy z was grając w FIFAM spotykał się z drużynami, które nie posiadały oryginalnego kitsu (stroju). Spowodowane jest to brakiem licencji EA Sport. Jednak, mimo to chcę pokazać Wam, jak możecie zrobić taki kits. Jeżeli w miarę znacie się na programie graficznym to nic trudnego. Na początek co nam będzie potrzebne? Otóż:
1. Podstawa to program graficzny Adobe Photoshop.
2. Drugim ważnym czynnikiem jest tzw. tekstura. W paczce poniżej umieściłem teksturkę opisaną czyli macie tam opisane gdzie i co znajdują się na danym elemencie. Oraz drugie zdjęcie już do naszych kitsów. Paczka do pobrania tutaj
Komentarz dodał: Lukasvista
W przypadku wersji wyższych niż 10 znajdziesz ją w lokalizacji: Moje dokumenty\\FIFA MANAGER 10\\Graphics\\3DMatch\\Kits
Obrazek Obrazek
3. Potrzebne są nam screeny (zdjęcia) stroi które chcemy wykonać. W moim przypadku będą to kitsy włoskiego Palermo, więc pierwsze co robię, to wchodzę na stronę oficjalną klubu i szukam. Jeżeli nie ma odpowiednich to znaczy nie widać wszystkich szczegółów, szukam w Googlach. Ok znalazłszy mógę ruszać do pracy.
Krok 1: Na początku otwieramy sobie teksturę i wzór:
Teraz nakładamy odpowiednie kolory na dany element:

Krok 2: Widać, że na koszulkach są także wzorki. Jak je zrobić? Poprzez użycie narzędzia Pióro (P)Obrazek z palety. Wybieramy je i u góry zaznaczmy tzw. ścieżki:
Tworzymy nową warstwę (Warstwa/Nowa/Warstwa...i klikamy OK). I na niej bierzemy pióro i robimy wzór:
Jak już zrobiliśmy klikamy PPM i z menu wybieramy Wypełnij ścieżkę... ustawiamy kolor i klikamy OK. Później znów klikamy PPM i wybieramy usuń ścieżkę. Tak robimy w przypadku jak wzór jest zamknięty. Gdy jest otwarty (np. jak są to linie) to zamiast wypełnij ścieżkę dajemy obrysuj ścieżkę.
Teraz trzeba szycie skopiować i obrócić. Klikamy Ctrl + J i kopiujemy warstwę. Następnie przesuwamy je odrobinkę i z paska menu wybieramy Edycja/Przekształć/Odbij poziomo. Po czym nasz wzór ustawiamy prostopadle do oryginału:
Krok 3: Po nałożeniu wszystkich wzorków czas na loga. Loga sponsorów można znaleźć w całym internecie. Herby osobiście polecam ze strony <!-- m --><a class=\"postlink\" href=\"http://www.brandsoftheworld.com\">http://www.brandsoftheworld.com</a><!-- m -->. Ja, że robić strój dla Palermo więc nie potrzebuje ich tak wiele. Logo firmy odzieżowej Lotto oraz herb klubu znalazłem w 6 minut. Ok to przystępuję do umieszczenia ich w dane miejsce:

Krok 4: Po nałożeniu logosów wystarczy złączyć wszystkie warstwy i zapisać nasz kits tak, by pojawił się w grze. Jak to zrobić? Bierzemy najpierw ID danej drużyny. W moim przypadku Palermo. Więc włączam edytor gry (\\EA SPORTS\\FIFA MANAGER 09 nazwa pliku EdManager09) i następnie biorę ID tego zespołu (klikam na Palermo PPM i wybieram Edytuj ustawienia klubu):
Wracam do Photoshopa i daje Plik/Zapisz jako.... W nazwie pliku daje 001B0013_h (w przypadku stroju wyjazdowego dałbym 001B0013_a) i zapisuje do folderu \\EA SPORTS\\FIFA MANAGER 09\\user\\kits w formacie Targa (*tga). Na koniec wyskoczy nam okienko:
Ustawiamy 32 bity bez kompresji i gotowe:
Jeszcze kilka uwag. Dodając np. wzory czy loga pamiętajcie, by odpowiednio wszystko dopasować. By później w grze jakoś to wyglądało. Jeżeli macie jakieś pytania to śmiało piszcie, postaram się pomóc. Myślę, że mój tutorial przyda się w praktyce i oprócz Bart6qx'a będę także inni robić kitsy.
By Liber

Lukasvista: W przypadku zapisu plików od wersji 10 proszę zapoznać się z
tym poradnikiem.

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
 Temat postu: Re: Kitsy (Adobe Photoshop) - poradnik
Awatar użytkownika
Jak się domyślam stroje bramkarzy należy zapisywać z końcówką _g ?

Skocz do góry

Awatar użytkownika
Administrator
Stroje bramkarskie nie działają.

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Awatar użytkownika
No Liber,dzięki twój poradnik pomógł :D dorobiłem sobie drużynę od miasta mojej babci :P MKS Huta Miasteczko Śląskie.

Skocz do góry

Awatar użytkownika
Witam a mógłby ktoś wrzucić gotowe juz kitsy fc barcelony na sezon 10/11 do pobrania dla fify manager 10 bardzo bym prosilbo mi cos niezbyt te stroje powychodzily tu macie link do stojow na wzor wystarczy pobrać i beda w folderach one te stroje sa tam do fify 10 ale mozna sie wzorowac http://www.fifapolonia.pl/Plik/907.html

Skocz do góry

Awatar użytkownika
Dzieki Liber zrobilem sobie stroje do FM 10 dla fc barcelony na sezon 11/12 tylko jedna roznica taka ze zrobilem je w gimpie ale i tak wielkie dzieki bo wzorowalem sie na twoim poradniku. Szkoda tylko ze bramkarskich sie nieda.

Skocz do góry

Awatar użytkownika
Wie ktoś jak dodac kitsy do Fify 09 szukałem ale nie umiem znalezc Id własnej drużyny.

Skocz do góry

Awatar użytkownika
Administrator
Poradnik jest do FIFA Manager. Nie do FIFY :).

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Awatar użytkownika
Przyjaciel Forum
16 Maj 2010, 14:17
Twój klub w FIFA Manager: Lech Poznań
Nie wiem co robi nie tak, ale stroje mi nie działają :( Robię w Gimpie, ale wszystko według poradnika i zapisuję na pewno dobrze - nie mam pojęcia co jest nie tak :(

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Awatar użytkownika
Administrator
30 Sty 2010, 09:55
A widziałeś co jest napisane na końcu na czerwono?
Obrazek

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Awatar użytkownika
Przyjaciel Forum
16 Maj 2010, 14:17
Twój klub w FIFA Manager: Lech Poznań
Aha, rzeczywiście. Ale przydałoby się odnowić link bo ten nie działa, musiałem samemu szukać poradnika :)
EDIT:
Zapomniałem dodać - działają już ;d

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Awatar użytkownika
Administrator
30 Sty 2010, 09:55
Jeśli link nie działa to masz poradniki na stronie.

PS. Link już aktywny.
Obrazek

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
10%
19 Mar 2014, 22:48
Prośba do autora postu o odnowienie zdjęć bo niestety linki juz wygasły

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]