FIFAM.info - Polska Scena FIFA Manager
Strona główna Rejestracja Zaloguj
Dzisiaj jest: 24 Wrz 2017, 16:52
Strefa czasowa UTC + 1 godzina
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Podgląd wydruku Poprzedni temat | Następny temat 
Autor
Wiadomość
 Temat postu: Co mnie gryzie?
10%
Data rejestracji na forum:
01 Lut 2013, 14:39
Mimo tego iż jestem dosyć nowym użytkownikiem tegoż serwisu to ubolewam nad tym że w jakiś tam sposób jestem zażenowany obecną sytuacją w jakiej przyszło mi się znaleźć, bo na grę na którą wydaje się jakby nie było kilkadziesiąt złotych i teraz zamiast w nią grać (mowa tu o FifaM 13) wybieram jej zeszłoroczną poprzedniczkę 12'stkę bo tam chociaż nie ma problemów z działaniem PGP - a tylko na tym dodatku mi zależało rejestrując się tutaj, no ale niestety nie ma co się czarować, w tym roku mogę jedynie o nim pomarzyć... i co zauważyłem, zresztą chyba nie ja jeden? - wszystko zaczyna się pierdzielić od czasu gdy Niemcy się na nas wylali, bo zamiast myśleć o tworzeniu modów, kitsów i innych dodatków... te pół roku spędza się na tworzeniu spolszczenia i tak właśnie jest że ten czas zamiast poświęcić na tworzenie kolejnego sztandarowego produktu jakim było i jest nadal PGP, spędza się na ciut mniejszych, lecz w obecnej chwili ważnych durnotach (oczywiście doceniam pracę i osobę/y która/e tworzy/ą PLP - pełen ukłon w waszym kierunku) które już producent powinien nam zapewnić, kolejnym dobrym krokiem byłoby otwarcie się serwisu na osoby które chciałyby coś tu wnieść, a nie mogą, bo ogranicza je bariera jaką jest uiszczenie opłaty jednorazowej, lecz z punktu widzenia zwykłego zjadacza chleba jest to opłata zbyt wygórowana i na dzień dzisiejszy zbyteczna... dużo ludzi z tego też względu nie ma zamiaru się przyłączyć do "naszej" społeczności i w ten też sposób traci się potencjalnych fanów tejże serii z uwagi też na ostatnią wtopę, nie wiem jak dla innych, ale dla mnie Mini PGP okazało się wtopą z racji braków strojów 3D ekstraklasy, oraz tego co nawet nie zdążyłem zauważyć bo od razu odinstalowałem FifaM 13 łącznie z tymże dodatkiem, braku zdjęć zawodników... co przekreśla to na stałe tą produkcje w moich oczach, ogólnie FifaM 13 to jeden wielki niewypał na którym strasznie się zawiodłem kupując ją w tym roku i uważam pieniądze które wydałem na kupno tejże gry za stracone. Mam nadzieję że ktoś z administracji pokwapi się z zmianami jakie powinny zajść w samym funkcjonowaniu serwisu i przy nadchodzącej premierze, o ile takowa nastąpi, nie popełni błędów jakie miały miejsce oraz to że Fifa Manager 14 was oraz mnie mile zaskoczy w pozytywnym tego słowa znaczeniu i nie zawiodę się tak jak na jej feralnej poprzedniczce. Tak jak napisałem powyżej warto również się obudzić droga administracjo jeżeli chodzi o zmiany w funkcjonowaniu serwisu i nad tym co tworzycie i chcecie nam udostępniać bo i wielką szkodą byłoby że skończy się to w ten sam sposób jak to miało miejsce u naszych południowych sąsiadów: http://www.fifam.cz/ - a chyba nie o to w tym wszystkim chodzi?

PS. Dla użytkowników którzy to przeczytają, przepraszam za zbyt chaotyczną pisownię, lecz jestem wielce poirytowany jak i również godzina w której mi przyszło pisać ten temat nie należą do najmłodszych, moje spostrzeżenia możliwe że są dość abstrakcyjne i pojawią się tu komentarze pod tytułem: "a co ty zrobiłeś dla funkcjonowania tego serwisu?" - a ja odpowiem że NIC bo i taka jest niestety prawda.

Zapraszam do kulturalnej wymiany poglądów. :)

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
 Temat postu: Re: Co mnie gryzie?
10%
28 Lis 2012, 18:22
Juvefan w 100% się z tobą zgodzę.Cholernie żałuje wydanej kasy na tą grę.Gdybym wiedział że polish giga patch będzie tak wyglądał nigdy bym jej nie kupił(Chociaż i tak szanuje wielką pracę autorów).Teraz kupił bym dwunastkę.Fifam 14 o ile takowa będzie kupię dopiero po ukazaniu dodatku.To smutne że w takich dużych grach jak fifa czy fifam nie ma polskiej ligi.Wszystkie Europejskie ligi powinna być standartem.Naprawde nie rozumiem tego czy to kryzys?Przecież fifa to najpopularniejsza gra na świecie z ogromną sprzedarzą i żeby tak dużej gry nie było stać na licencje ligi mistrzów,ligi europejskiej,czy polskiej?Ta gra pod tym względem powinna się rozwijać a już w szczególności fifam.

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Awatar użytkownika
Administrator
30 Sty 2010, 09:55
Juvefan poruszyłeś wiele kwestii więc odpowiem w podpunktach żeby było to bardzie czytelne ;)

1. Twierdzisz że PLP jest durnym dodatkiem w porównaniu do PGP. Nie zgodzę się z Tobą ponieważ zeszłoroczną wersję PLP pobrano 19 501, a PGP 12 967. Nad polonizacją pracuje ja, natomiast nad PGP Liber, więc dwie osoby nad tak dużymi dodatkami z dorywczym wsparciem osób, które znajdą chwilę na pomoc wiele nie osiągną.

2. Opłata rejestracyjna daje dostęp do rzeczy opisanych na tej stronie. Dzięki niej utrzymujemy domenę i serwery na których są dodatki. Nie otrzymujemy żadnego wynagrodzenia za poświęcony czas, a uwierz ze trzeba go dużo poświęcić kosztem nieraz najbliższych...

3. Narzekają wszyscy na zawartość Mini PGP oczekując od niego poziomu PGP 6.0. Wiemy jaką treść wydaliśmy i czego w niej brakuje. Stroje 3D, podobnie jak twarze nie są prostą rzeczą do wykonania i trzeba na te elementy poświęcić dużo czasu. Nadal nie ma co liczyć na szybkie wydawanie dodatków z zerowym wsparciem społeczności.

Mani1702 za brak licencjonowanych nazw zespołów itd w polskiej lidze możesz podziękować spółce akcyjnej Ekstraklasa, które nie może porozumieć się z EA :)
Obrazek

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
10%
01 Lut 2013, 14:39
Nie, nie... źle mnie zrozumiałeś ja wcale nie mówię że PLP nie jest potrzebny, wręcz przeciwnie jest i to bardzo potrzebny! i to z uwagi na sytuację w jakiej my polska społeczność FifaM się znaleźliśmy, czyli totalnym olaniem nas jeżeli chodzi o kwestię wydania gry w naszym ojczystym języku, chodzi o czas który spędzasz przy tworzeniu tegoż spolszczenia... w tymże czasie Ty jak i inne osoby miałby więcej czasu na tworzenie z goła odmiennych dodatków, jakim jest między innymi Polish Giga Patch - czyli krótko mówiąc domena tego serwisu. Miałem tu na celu to że poświęcasz swój czas na coś co powinno być nam zapewnione przez producenta, a nie przez nas samych.

No i tym samym dochodzimy do kwestii którą poruszył mani1702 - a mianowicie licencje! - ach no tak bo przecież od nich się zaczęli problemy jeżeli chodzi o potraktowanie nas polaków po macoszemu, ja wcale się nie dziwie że Niemcy zaprzestali wydawać gry w naszym polskim języku skoro kto ma w nią grać jeżeli nie ma w niej tak oczywistej rzeczy jaką jest Ekstraklasa, powiedźcie mi jaki byłby sens wydawać tą samą grę na Słowacji, Węgrzech itd... w ich ojczystych językach skoro nie ma tam Corgon Ligi, czy też węgierskiej Nemezeti - chyba łatwo sobie na to pytanie odpowiedzieć, dlatego też zrozumiałem jaki kryje się cel że nikt nie chce wydawać tej gry po polsku, no bo jakby inaczej i w jakim celu. No i tu zaczyna się sprawa dla działu marketingu Ekstraklasy S.A. - gdzie oni są? Czy oni do końca zdurnieli i są tak nieświadomi tego jakim motorem napędowym jest dzisiejszy rynek gier? Czy aby tak trudno zrozumieć że młodzi chłopacy, często gimnazjaliści czy też nawet chłopacy chodzący do podstawówki jarają się pierw poprzez grę na kompie w takie, a nie inne gry jakim to są Fifa czy Fifa Manager? - Co za tym idzie była by to reklama sama w sobie, no bo przecież spójrzcie ile osób nie tylko polaków widziałoby na ekranie startowym logo T-Mobile grając w powiedzmy taką Fifę? "No ale to je ekstraklasa to je trudno pojąć".

Co do tematu Mini PGP, dopóki nie znajdą się tam stroje 3D ekstraklasy, dopóty moja FifaM 13 będzie przysłowiowo leżała na półce - bo i nie widzę powodu żeby na chwilę obecną grać w nią, nie wiem też z jakiego powodu pominęliście tą kwestie tworząc ten dodatek, na chłopski rozum dodatek powinno się tworzyć od rzeczy najważniejszych kończąc na tych mniej ważnych w tym przypadku jest na odwrót są tam w pełni stroje drugoligowców, a zaś Ekstraklasa została potraktowana jak 5 liga podwórkowa, bez obrazy ale to akurat jest zabawne. :D

I jeszcze jeden temat który bym omyłkowo ominął, co do płatnej rejestracji macie rację daje to w jakimś istotnym stopniu zastrzyk finansowy na utrzymanie forum oraz serwisu bo samo to się nie zrobi w ten też sposób utrzymuje się ostatni bastion polskiej społeczności FifaM za co wam serdecznie dziękuje - bo bardzo polubiłem ta grę, jak i sam serwis :), ale może pomyślcie nad zmniejszeniem tej kwoty o symboliczne 5 zł, nie wiem w jakim stopniu to się odbije na płynności finansowej, ale można by spróbować - bo kiedy nie wejdę na forum bądź też na stronkę widzę "Aktualnie online: 130/50/30 gości" - wygląda to jak zamek otoczony przez ludzi którzy może i by chcieli pomóc w jego obronie, a nie do końca mogą bo dzieli ich wysoka brama, a może i właśnie za tą symboliczną bramą stoją chłopi godni pomóc w tworzeniu, choćby tych przysłowiowych KiTsów na których mi tak zależy. :D

Oczywiście w dalszym ciągu zachęcam osoby zainteresowane tymże tematem do wspólnej dyskusji. :)

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
10%
Luksavista uważam że odnośnie opłaty rejestracyjnej powinniście obliczyć ile dokładnie wynoszą koszty utrzymania strony itp. i w tedy być może opłata byłaby mniejsza i znalazło by się kilku chętnych do pomocy nad patchem.Juvefan ma racje na tą stronę zagląda naprawdę dużo osób niezarejestrowanych i jestem przekonany że pare osób z tej grupy mogło by do tego serwisu sporo wnieść. :)

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Awatar użytkownika
Administrator
30 Sty 2010, 09:55
PGP podobnie jak PLP jest tworzony wcześniej niż wydawana jest gra. Obie produkcje patcha nie mają na siebie wpływu bo robią to dwie inne osoby ;) Zawartość aktualnego Mini PGP wynika z braku rąk do pracy na dodatkiem. W tym roku straciliśmy osoba za to odpowiedzialną co przełożyło się na końcowy efekt. A warto dodać że stroje są jednym z trudniejszych elementów graficznych w grze...
Rejestracja przy rozwoju sceny niema nic do tego i będę w to brnął w zaparte. Jeśli ktoś chce wysyła mi emaila lub pisze na gg że chce pomóc to zakładam mu konto bez rejestracji. Z opłaty za rejestrację nasz serwis otrzymuje tylko 4,10 reszta to prowizje dla operatorów itp.
Obrazek

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
10%
25 Paź 2012, 21:02
Na szczęście chyba już nie będziemy mieli problemów z PGP i PLP, bo raczej mało prawdopodobne jest to, że zobaczymy jeszcze jakąś część Fify, a jeżeli tak to mam nadzieje, że pod nowymi rządami

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Awatar użytkownika
20%
26 Gru 2012, 21:06
Twój klub w FIFA Manager: Pogoń Szczecin
Z tego co tutaj przeczytałem do dla was zajęty czas Lukasvisty i Libera się nie liczy. Mówicie o szacunku tylko po to aby zmazać to jak jesteście zażenowani brakiem pełnego PGP. Jeden z użytkowników napisał, że nie kupi następnej FIFAM dopóki nie wyjdzie PGP, czyli tak na serio dla niego liczy się PGP a gra jest jak jakiś program który musi być aby działał główny bodziec czyli PGP. Ludzie czy tylko polskie kluby są na świecie? Wiem, że o wiele przyjemniej gra się klubem z polski i w dodatku ze swojego miasta, ale ludzie zamiast krytykować tych którzy tutaj rządzą na tym forum i jak nie umiecie robić dodatków to przynajmniej nie piszcie takich bzdurnych tematów bo to jest bezsensu a tylko nasila stres. Zobaczycie przez takie wpisy FIFAM.info nie będzie iść w gorę lecz w dół. następnym razem pomyślcie zanim napiszecie. ;)
Kto wygra mecz? Pogoń, Pogoń, Pogoń eja eja ooooooo, hej Pogoń

Obrazek

Obrazek

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
10%
Mrmaslo30 jak akurat wiem jak dużo pracy jest przy robieniu takiego patcha.Kiedy nie miałem fifam 13 tylko 10 i nie byłem tu zarejestrowany to sam od zera przerabiałem sobie całą baze danych ,robiłem aktualne składy herby i zdjęcia aż do 2ligi.Więc nie wmawiaj mi że niemam szacunku do ich pracy bo mam i to ogromny.Cały czas się im dziwie skąd biorą na to wszystko siłę i ochotę.My poprostu jesteśmy wkurzeni że fifam nas olała i niema ani polskiego języka ani polskiej ligi a to powinno być standartem.A ten patch masz rację jest dla mnie najważniejszy bo to jedyna możliwość aby móc zagrać licencjonowanym polskim klubem.Zagranicznymi to sobie moge pograć w fifa 13.I uważam że Juvefan dobrze zrobił zakładając taki temat bo przynajmniej wszyscy możemy sobie powiedzieć jak jest.

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Awatar użytkownika
20%
26 Gru 2012, 21:06
Twój klub w FIFA Manager: Pogoń Szczecin
A ja uważam, że takie tematy są niepotrzebne bo tylko psują atmosferę w serwisie i rodzą się spory a forum dzieli się na dwa wrogie obozy: tych którzy krytykują i tych co są chętni do pomocy, ja nie jestem a ni w tej, a ni w tamtej grupie.
Kto wygra mecz? Pogoń, Pogoń, Pogoń eja eja ooooooo, hej Pogoń

Obrazek

Obrazek

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Awatar użytkownika
10%
31 Lip 2013, 19:25
Lukasvista napisał:
PGP podobnie jak PLP jest tworzony wcześniej niż wydawana jest gra. Obie produkcje patcha nie mają na siebie wpływu bo robią to dwie inne osoby ;) Zawartość aktualnego Mini PGP wynika z braku rąk do pracy na dodatkiem. W tym roku straciliśmy osoba za to odpowiedzialną co przełożyło się na końcowy efekt. A warto dodać że stroje są jednym z trudniejszych elementów graficznych w grze...
Rejestracja przy rozwoju sceny niema nic do tego i będę w to brnął w zaparte. Jeśli ktoś chce wysyła mi emaila lub pisze na gg że chce pomóc to zakładam mu konto bez rejestracji. Z opłaty za rejestrację nasz serwis otrzymuje tylko 4,10 reszta to prowizje dla operatorów itp.

Hmm, co do rejestracji na wejściu, to mam ambiwalentne uczucia. Dzięki rejestracji płatnej mamy ochronę przed dziećmi neo oraz spambotami, są też pieniądze na utrzymanie serwera. A swoją drogą, ile miesięcznie kosztuje nas serwer? Niektóre serwerownie propagują ideę współpracy i dzięki wymianie banerów na przykład, schodzą nieco z kosztów. Oczywiście, jest wiele możliwości takich układów. Można też co miesiąc rozdać z pięć kodów, może dziesięć. Może na kilka dni przed premierą? Albo jakiś konkurs? Może użytkownicy mogliby zapraszać po jednej osobie miesięcznie? Wówczas wchodziłyby osoby już komuś znane, więc nie tylko pijawy. Jest wiele możliwości. Na jednej ze stron znalazłem komentarz, gdzie ktoś twierdził że scena prezentuje się słabo, a nie utrudnia tego fakt, iż społeczność wiodącego portalu poświęconego grze jest zamknięta przez opłaty. Hmm?

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Awatar użytkownika
30%
07 Kwi 2011, 15:38
I bardzo dobrze, że jest zamknięta przez opłaty. Tak na prawdę są to groszowe sprawy, a jak sam napisałeś mamy tu spokój od dzieciaków neo, gimbusów czy jakkolwiek by te pijawki nazywać. Gdyby rejestracja była otwarta dla wszystkich, to w ciągu tygodnia nie dało by się tu odnaleźć jakiegokolwiek wartego uwagi tematu, ponieważ podfora zalałaby fala niezliczonych postów-pytań, o dosłownie wszystko. Może 1 na 20-30(?) userów miałby coś do powiedzenia i mógłby pomóc innemu userowi a nie tylko pytać, pytać i chcieć.

Z drugiej strony to praktycznie od roku forum zaczęło wymierać, to fakt. I robi to w zastraszającym tempie. Nie wiadomo czy to brak nowego contentu, czy oszałamiająco słaba wersja FifaM z nr 13.

Przydało by się coś z tym zrobić, ale chyba nawet administracja niezbyt wie co z tym fantem począć.

P.S. Swoją drogą, napisałeś tu 4 posty a konto posiadasz od 2tyg, więc nie możesz stwierdzić czy scena prezentuje się słabo. Poczekaj na nową odsłonę gry, wtedy jest największy forumowy boom.

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Awatar użytkownika
10%
31 Lip 2013, 19:25
Hej, żeby czytać nie trzeba mieć konta :)

Ja nie mam nic przeciwko opłatom, bo mam jak zapłacić i mnie stać. Gdybym nie miał jak, to pewnie olałbym to forum bo to bariera nie do ominięcia. Inna sprawa, że wymieranie..wyjdzie nowa FIFA to będzie jakiś czas boom, ale trzeba myśleć nad utrzymaniem jakiejś aktywności przez cały czas.

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Awatar użytkownika
30%
07 Kwi 2011, 15:38
Otóż to. Tylko chyba nikt nie wie jak.

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Awatar użytkownika
20%
21 Sty 2012, 19:59
Twój klub w FIFA Manager: Unia Janikowo, Lech Poznań
Nie ma sensu znoszenia opłaty za rejestrację. Wiem, że powtórzę argumenty poprzedników, ale jest to duży plus, że nie ma tutaj prowokatorów, czy różnej maści gimbusów, którzy psuli by atmosferę.
Tylko Unia Janikowo hej, hej!
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Skocz do góry
 Wyświetl profil Offline 
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Strefa czasowa UTC + 1 godzina