FIFAM.info - Polska Scena FIFA Manager
Nasze blogi - G?os spo?eczno?ci
It's a Long Way to the Top (If You Wanna… Scudetto) - cz??? 25
NapisaĹ‚  bajkoknur - niedziela, 28 paĹşdziernika 2012 - 22:16  |  Dodaj komentarz

12 kolejka 22.10.2016 Perugia (1) – Como (16)

Mimo niewielkiej przewagi w 28. minucie tracimy gola (strzelcem Japo?czyk Morimoto). Como nastawia si? od tego momentu wyra?nie na obron? korzystnego wyniku. W drugiej po?owie nasze ataki sun? jeden za drugim. Udaje si? doprowadzi? do wyrównania (75. minuta Nicoletti z rzutu wolnego) ale nie udaje si? niestety zainkasowa? trzech punktów.

W jedenastce kolejki nasz rezerwowy Gonzalez. W tabeli prowadzimy punktem z Cagliari.

13 kolejka 25.10.2016 Modena (20) – Perugia (1)

Modena radzi sobie w tym sezonie zaskakuj?co s?abo. Mimo to mecz jest wyrównany i na niez?ym poziomie. ?wietn? sytuacj? mia? w 13. minucie Nicoletti ale jego fantastyczny strza? z rzutu wolnego broni Lorenzoni. W 37. minucie Nicoletti mia? ju? ?atwiej a Lorenzoni nie mia? szans przy precyzyjnym uderzeniu z karnego. 10 minut przed ko?cem Nicoletti stan?? przed drug? szans? ale tym razem karnego przestrzeli?. Druga po?owa by?a generalnie s?absza i ostatecznie bez goli. Ko?cowy wynik 0:1. Ciekawostka: posiadanie pi?ki w tym meczu mieli?my niemal jak Barcelona – 78%.

W jedenastce kolejki Agliardi.

14 kolejka 29.10.2016 Perugia (1) – AC Siena (3)

Mecz na szczycie. W tabeli dziel? nas trzy punkty. Za kartki pauzuje dzi? Cuomo a zast?pi go Bonazzi.

Przyczajona Siena nic nie zaproponowa?a w ataku w pierwszych 45 minutach ale te? nam nie pozwoli?a na wiele. Po rozpocz?ciu drugiej po?owy kontuzji dozna? Bonazzi a sam przebieg meczu nie uleg? zmianie. Po przeci?tnym widowisku mecz ko?czy si? wynikiem 0:0.

Bonazzi naci?gn?? udo i b?dzie pauzowa? 8 dni. Tracimy pozycj? lidera na rzecz Cagliari.

15 kolejka 05.11.2016 US Lecce (11) – Perugia (2)

Wraca do sk?adu Cuomo.

Ju? w szóstej minucie jego dalekie podanie dociera do Viniciusa, Brazylijczyk znajduje w polu karnym niepilnowanego Nicolettiego i jest 0:1. W 19. minucie Nicoletti odwdzi?cza si? dobrym podaniem Viniciusowi – 0:2. W drugiej po?owie trzeciego gola dorzuci? z karnego Nicoletti. W ostatniej minucie meczu pad? jeszcze gol honorowy dla Lecce po rzucie ro?nym. Pewne, przekonuj?ce zwyci?stwo 1:3.

W jedenastce kolejki Gouffran i Cuomo.

Czekaj? nas dwa tygodnie przerwy z uwagi na mecze reprezentacji ale zaplanowa?em sparing z ma?o wymagaj?cym przeciwnikiem aby ogra? rezerwowych. Na zgrupowania wyjechali Glik i Nicoletti. W pierwszej serii spotka? obaj zagrali po 90 minut (wyniki: Polska – Lichtenstein 2:0; Finlandia – San Marino 0:2).W drugiej serii zagrali przeciwko sobie a Nicoletti wreszcie trafi? dla swojego kraju cho? wygrali oczywi?cie Polacy 4:1.

16 kolejka 19.11.2016 Perugia (2) – Ascoli (17)

Od pierwszych minut jeste?my stron? atakuj?c?. W 18. minucie pod pole karne zap?dza si? Glik, dostaje podanie od Nicolettiego i niczym rasowy napastnik zdobywa gola strza?em w okienko. Ascoli przez ca?y mecz nie zagrozi?o nam ani razu a my pozosta?ych szans nie wykorzystali?my, zatem 1:0.

W jedenastce kolejki Gonzalez a wobec pora?ki Cagliari z Bologn? wracamy na pozycj? lidera.

17 kolejka 26.11.2016 Brescia (15) – Perugia (1)

Ju? w trzeciej minucie gubi si? obrona Brescii a nasz duet napastników wypracowuje bramk? (strzela Vinicius, podaje Nicoletti). W 12. minucie gospodarze jednak nas zaskakuj? a strzelcem wyrównuj?cej bramki Piccolo. Zaledwie siedem minut znów prowadzimy po golu Nicolettiego do którego podawa? Vinicius. W 34. minucie Cuomo fauluj?c daje gospodarzom prezent w postaci rzutu wolnego z 19 metrów, który szcz??liwie zamienia na gola Cordova. Trzy minuty pó?niej znów jest 2:3. Trafia po raz drugi dzi? Nicoletti (po podaniu Gouffrana). Festiwal strzelecki trwa po wznowieniu gry. Do wyrównania doprowadza Piccolo. W 60. minucie ten sam zawodnik daje Brescii pierwsze prowadzenie w tym meczu a ja jestem ju? na skraju wyczerpania nerwowego. Przestawiamy si? na bardziej ofensywny styl i po akcji rezerwowego De Vitisa, Vinicius dogrywa do Nicolettiego a ten kompletuje hattricka. (81. minuta). Remisujemy na w?asne ?yczenie bo praktycznie ka?da akcja Brescii da?a gospodarzom gola.

W tabeli wyprzedza nas Cagliari ale tylko lepszym bilansem bramek. W jedenastce kolejki Nicoletti, który dodatkowo mo?e cieszy? si? z tytu?u pi?karza miesi?ca.

18 kolejka 03.12.2016 Perugia (2) – AC Cesena (7)

W ósmej minucie daleki wrzut z autu Gouffrana przed?u?a g?ow? Vinicius, Nicoletti ubiega pilnuj?cego go obro?c? i pakuje pi?k? do siatki obok bezradnego bramkarza. Prowadzimy gr? co daje nam drugiego gola w 42. minucie (ponownie Nicoletti a podawa? mu Agliardi). Kilka minut wcze?niej boisko musia? opu?ci? kontuzjowany Glik a zast?pi? go Borghetti. Go?cie zagrali lepiej i odwa?niej w drugiej po?owie i uda?o im si? zmniejszy? rozmiar pora?ki. Wygrywamy jednak raczej spokojnie 2:1.

Cagliari remisuje wi?c znów jeste?my na szczycie tabeli. W jedenastce kolejki Zanchi i Nicoletti. Glik b?dzie pauzowa? pó?tora tygodnia.

19 kolejka 10.12.2016 Grosseto (7) – Perugia (1)

Kontuzjowanego Glika zast?pi Borghetti.

Niez?y pocz?tek meczu, akcje przenosz? si? z jednej strony boiska na drug? a t? swoist? wymian? ciosów ko?czy w 20. minucie gol Nicolettiego po podaniu Viniciusa. Nomen omen to 20 gol w sezonie gracza z San Marino. Wyra?nie podci??o to skrzyd?a pi?karzom z Grosseto a my próbujemy podwy?szy? wynik. Kolejne dwie szanse mia? Nicoletti ale gola zdobywa w 44. minucie Agliardi (asyst? po zgraniu g?ow? do?rodkowania z rzutu ro?nego zalicza ponownie Vinicius). W drugiej po?owie kontrolowali?my sytuacj? a gole ju? nie pad?y. Jedynym zgrzytem jest kontuzj? Cuomo, który opu?ci? boisko w 57. minucie.

W tabeli oddalamy si? od Cagliari na pi?? punktów. W jedenastce kolejki Cuomo i Agliardi. Cuomo b?dzie pauzowa? na szcz??cie tylko jeden dzie?.

20 kolejka 17.12.2016 Perugia (1) – Barletta (16)

Zdrowy ju? Kamil Glik usi?dzie dzi? tylko na ?awce.

Przysn?li?my w pierwszej akcji meczu (a konkretnie przysn?? Borghetti) i w efekcie przegrywamy na wst?pie 0:1. Zaledwie pi?? minut pó?niej do?rodkowanie Simonettiego zgrywa Vinicius a Nicoletti si? nie myli i mamy ponownie remis. Wynik utrzymuje si? do przerwy a po wznowieniu gry, w 54. minucie myli si? drugi z naszych stoperów Ajeti i zrobi?o si? 1:2. Rzucamy si? do odrabiania strat i udaje si? wyrówna? w 70. minucie. Golem rehabilituje si? Ajeti po do?rodkowaniu z rzutu ro?nego Nicolettiego. Przewag? w tym meczu dokumentujemy w 79. minucie po kolejnym rzucie ro?nym: tym razem Nicoletti zagrywa po ziemi do Simonettiego a ten nie daje szans bramkarzowi go?ci. Wygrywamy 3:2.

Teraz czeka nas przerwa ?wi?teczna, do gry wrócimy 07.01.2017 ko?cz?c tzw. rund? jesienn? pojedynkiem z Bologn?.