FIFAM.info - Polska Scena FIFA Manager
Nasze blogi - G?os spo?eczno?ci
It's a Long Way to the Top (If You Wanna… Scudetto) - cz??? 24
NapisaĹ‚  bajkoknur - wtorek, 23 paĹşdziernika 2012 - 20:26  |  Dodaj komentarz

Wreszcie rozpoczyna si? mój szósty sezon pracy w Perugii i trzeci, który sp?dzimy w Serie B. Nasz mecz na pewno jest hitem inauguracji rozgrywek, podejmowa? b?dzie nas bowiem spadkowicz z Serie A - Cagliari.

Moje subiektywne prognozy na ten sezon: g?ówni kandydaci do awansu to na pewno trójka spadkowiczów z Serie A czyli Bologna, Cesena i wspomniane Cagliari. Najs?absze z tej trójki wydaje si? Cagliari. Bologna ma zespó? bardzo do?wiadczony, a w jej sk?adzie kapitanem jest reprezentant Polski Damien Perquis (32 lata), który wraz z naszym Kamilem Glikiem tworzy w reprezentacji podstawow? par? stoperów. Cesena nie jest gorsza a karier? ko?czy w niej niejaki Andrei Murgu (czyli Adrian Mutu). Ponadto na papierze mocno wygl?da Siena (s?aby poprzedni sezon i tylko 10 miejsce) gdzie gra równie? sporo zawodników 30+. Ciekawie wygl?daj? sk?ady m. in. Cremonese czy Padovy. Na drugim biegunie jest czwórka beniaminków: Alessandria, Barletta, Brescia i Como. Mocno os?abi?o si? np. Ascoli. Teoretycznie bardzo s?abo wygl?da kadra Sassuolo ale w zesz?ym sezonie zaj?li pi?te miejsce tu? za nami.

Ca?a nasza kadra z wybran? pierwsz? jedenastk? poni?ej:

1 kolejka 20.08.2016 Cagliari (-) – Perugia (-)

Oba zespo?y zacz??y mecz agresywnie co sko?czy?o si? ?le dla gospodarzy – po faulu w polu karnym s?dzia dyktuje dla nas jedenastk?, która skutecznie wyka?cza Nicoletti. M?odziutki napastnik ma prawdziwie królewski debiut gdy? w 27. minucie zdobywa drugiego gola po zgraniu g?ow? przez Viniciusa. Sze?? minut pó?niej 19-latek Tiribocchi zdobywa gola kontaktowego po czym…. przyznaje s?dziemu, ?e faulowa? wcze?niej Anani?. Wci?? 0:2. Na przerw? schodzimy jednak z przewag? tylko jednej bramki po golu w doliczonym czasie gry Thiago Ribeiro. O ile Cagliari swoj? postaw? w pierwszej po?owie i po stracie dwóch goli zas?u?y?o moim zdaniem na remis o tyle w drugiej po?owie zrobi?o bardzo niewiele by ten punkt dzisiaj zdoby?. My w drugiej po?owie zagrali?my równie biernie i mecz zako?czy? si? wynikiem ustalonym do przerwy.

Jeden z naszych juniorów Florian Govou (Luksemburg) dosta? ofert? przenosin do Francji. Ch?opak jest utalentowany wi?c podpisali?my z nim kontrakt i spróbujemy wypo?yczy?. Oferta trafi?a si? szybko i za 200 euro Govou trafi? na rok do Catanzaro (Serie C2/B)

Na trójk? naszych zawodników w rezerw nie pojawiaj? si? oferty kupna a ?e zarobek by?by niewielki pozwalam im szuka? klubów gotowych przygarn?? ich za darmo. Jeszcze przed drug? kolejk? opuszczaj? nas zatem:

- Marco Pastore równie? do Catanzaro

- Marco Moscati do P. Crema (Serie C1/A)

- Alessio Alfieri do Treviso (Serie C2/B)

2 kolejka 27.08.2016 Perugia (5) – Pescara (9)

Wyrównany mecz, ?wietny Alfaro, b?yskotliwy Nicoletti i skuteczny Vinicius tak w skrócie wygl?da opis pierwszej po?owy. Prowadzimy 1:0 po golu Viniciusa, który dobi? strza? Nicolettiego. W drugiej po?owie akcji by?o mniej cho? emocje by?y do samego ko?ca. Ostatecznie wynik si? nie zmieni? i wygrywamy 1:0.

Kolejnego juniora próbuje podebra? nam hiszpa?skie Elche. Irlandzki obro?ca Dominic Brown zostaje jednak w Perugii a w przysz?ym sezonie na zasadzie wypo?yczenia zagra w zespole Pisa (Serie C1/A) za 5000 euro.

3 kolejka 03.09.2016 Frosinone (1) – Perugia (3)

Gramy dzi? z raczej niespodziewanym liderem tabeli.

Ju? w drugiej minucie poci?gany za koszulk? pada w polu karnym Vinicius a s?dzia nie ma w?tpliwo?ci i przyznaje nam rzut karny. Z 11 metrów nie myli si? Nicoletti. Kilka minut pó?niej Anania nie daje sobie rady z lewoskrzyd?owym gospodarzy Savio i ten wyrównuje. W 30. minucie tracimy Agliardiego (kontuzja) a zast?pi go De Vitis. Jeszcze przed przerw? nasza m?oda gwiazda Nicoletti ponownie wyprowadza nas na prowadzenie strza?em z rzutu wolnego. Bardzo fajny, ?ywy mecz. W drugiej po?owie Frosinone oklap?o a my idziemy za ciosem: w 71. minucie Nicoletti, który przej?? wykonywanie sta?ych fragmentów gry, z rzutu ro?nego wrzuca pi?k? na g?ow? Viniuciusa i jest 1:3. Jak si? okaza?o tym strza?em ustali? wynik spotkania.

Kontuzja Agliardiego okaza?a si? niegro?nym st?uczeniem i oznacza tylko jednodniow? pauz?. W jedenastce kolejki po raz pierwszy w karierze Nicoletti a my awansujemy na pozycj? lidera.

4 kolejka 06.09.2016 Perugia (1) – Cremonese (2)

Kolejna spotkanie na szczycie. W pierwszym sk?adzie zagra dzi? De Vitis a zast?pi Agliardiego (?awka).

Lepiej w mecz wchodzi Cremonese i to pi?karze go?ci po pi?ciu minutach ciesz? si? z prowadzenia. Nie najlepiej spisa? si? w tej sytuacji Alfaro. W 17. minucie po ?adnej akcji lew? stron? Cuomo wyk?ada pi?k? Viniciusowi i Brazylijczyk doprowadza do wyrównania. Tak jak i wynik tak i sam mecz bardzo wyrównany z du?a ilo?ci? akcji bramkowych. W drugiej po?owie by?o nieco spokojniej i co najwa?niejsze w 57. minucie Nicoletti daje nam prowadzenie (po podaniu Simonettiego). W 81. minucie Alfaro fantastycznie broni w sytuacji sam na sam i udaje nam si? do ko?ca utrzyma? korzystne 2:1.

5 kolejka 10.09.2016 Perugia (1) – Reggiana (21)

Pracowity tydzie? ko?czymy meczem ze s?ab? spisuj?c? si? Reggian?.

Pocz?tek meczu nie by? interesuj?cy, gra zacz??a na si? uk?ada? po akcji w 26. minucie, której nie zdo?a? jednak wyko?czy? Vinicius. W 32. swoj? szanse mia? Nicoletti ale jego strza? g?ow? po wrzutce Zanchiego zablokowa? obro?ca a dobitk? w ?wietnym stylu obroni? bramkarz go?ci Frison. Wybi? wszak pi?k? na rzut ro?ny z czego korzystali?my: p?askim podaniem Nicoletti znalaz? na 20 metrze Viniciusa, ten zwiód? obro?c? i trafi? precyzyjnie w lewy róg bramki. W 40. minucie jest 2:0 po rzucie wolnym Nicolettiego. Po przerwie rozwiewamy nadziej? Reggiany na korzystny wynik gdy ?adn? akcj? popisuje si? Gouffran a jego podanie golem ko?czy Vinicius. Jednostronne spotkanie ko?czy si? zatem wynikiem 3:0.

W jedenastce kolejki Vinicius oraz Gouffran.

6 kolejka 17.09.2016 Alessandria (16) – Perugia (1)

Ju? w pierwszej minucie Nicoletti trafia w poprzeczk? i jego strza? dobija spokojnie g?ow? Cuomo. Chwil? pó?niej Nicoletti mia? kolejn? szans? ale ubieg? go bramkarz beniaminka. Ci?niemy dalej i w ko?cu w 26. minucie po rzucie ro?nym wykonywanym przez Nicolettiego po raz drugi g?ow? trafia Cuomo. Tu? po wznowieniu gry w drugiej po?owie pada kolejny cios: De Vitis zagrywa do Gouffrana i nasz skrzyd?owy podwy?sza na 0:3. W 58. minucie czwartego gola dok?ada Vinicius po akcji indywidualnej. Aby nie by?o tak ró?owo w chwil? pó?niej jest 1:4 po samobójczym trafieniu Ajetiego. I takim w?a?nie wynikiem sko?czy?o si? to spotkanie. Pad? wprawdzie jeszcze jeden gol ale z niewyt?umaczalnego powodu s?dzia nie uzna? bramki Nicolettiego z rzutu wolnego.

W jedenastce kolejki Simonetti i De Vitis. A przed kolejnym spotkaniem, które ju? za trzy dni w zespole … podwy?ki. Kilku graczy ze starszymi kontraktami uwa?a?o, ?e zarabia nieadekwatnie do poziomu swoich umiej?tno?ci oraz do zarobków kolegów wi?c wyrównali?my nieco pensje.

7 kolejka 20.09.2016 Perugia (1) – H. Verona (13)

Zepchn?li?my go?ci z Verony do defensywy. Pierwszy uk?si? Vinicius w 15. minucie po do?rodkowaniu Simonettiego. Czeka?em na kolejne trafienie ale przynajmniej do przerwy si? nie doczeka?em. W drugiej po?owie grali?my z mniejszym zaanga?owaniem czego nasi go?cie nie zdo?ali na szcz??cie wykorzysta? i po przeci?tnym meczu wygrywamy 1:0.

Fakty s? takie, ?e wygrali?my pierwsze 7 spotka? i umacniamy si? na prowadzeniu w tabeli.

8 kolejka 24.09.2016 Empoli (8) – Perugia (1)

Wrzesie? ko?czymy wyjazdowym spotkaniem z Empoli. Do sk?adu wraca Agliardi zast?puj?c De Vitisa.

Po?a?owa?em tego ju? w pierwszej minucie bowiem Agliardi obejrza? ?ó?t? kartk? po zagraniu r?k?. W chwile pó?niej zapomnia?em jednak o tej sytuacji bowiem bramkarz go?ci podarowa? nam bramk? przy wybiciu trafiaj?c w kolano Viniciusa a odbita pi?ka trafi?a do siatki. W drugiej po?owie w swojej pierwszej akcji Empoli wyrównuje – z rzutu wolnego przymierzy? Tavano, pi?ka znalaz?a luk? w murze i jest 1:1. W 62. minucie ju? przegrywamy po indywidualnej akcji lewoskrzyd?owego gospodarzy. Znale?li?my si? pod ?cian? ale próbujemy przynajmniej wyrówna?. Wreszcie w 81. minucie akcja rezerwowych daje nam punkt: podaj?cym De Vitis a gola zdobywa Okachi.

W jedenastce kolejki Simonetti. A ja zapeszy?em i po siedmiu wygranych tylko remisujemy.

Pi?karzem miesi?ca wrze?nia zosta? Vinicius.

9 kolejka 01.10.2016 Varese (10) – Perugia (1)

Dobrze zacz?li?my i przycisn?li?my Varese do ich pola karnego. Niestety kiedy gospodarze ju? si? otrz?sn?li da?o im to bramk?: w 13. minucie lewoskrzyd?owy Kone odbiera pi?k? Ananii, dogrywa w pole karne a Cellini pokonuje Alfaro. Cztery minuty pó?niej kolejna akcja tej dwójki i cho? tym razem strza? Celliniego broni Alfaro przy dobitce Furlana jest bezsilny. 2:0. Gospodarzy dwie bramki zadowoli?y i si? cofn?li. My atakujemy raczej bez pomys?u a co gorsza s?dzia nie uzna? bramki z 37. minuty Nicolettiego (nasz napastnik zagra? r?k? i si? do tego przyzna?). Reprezentant San Marino rehabilituje si? po wznowieniu gry przyjmuj?c podanie od Gouffrana, ogrywaj?c obro?c? i spokojnie trafiaj?c do siatki. Ustawienie zmieni?em na bardziej ofensywne i …. próbujemy. Idzie jak po grudzie a co gorsze Varese gro?nie kontratakuje. Ratuje nas niezawodny Vinicius w 89. minucie doprowadzaj?c do remisu po akcji De Vitisa. Musz? jednak przyzna?, ?e lepiej prezentowa?o si? dzi? Varese i zawodnicy gospodarzy musz? sobie plu? w brody.

10 kolejka 04.10.2016 Perugia (1) – Sassuolo (17)

Go?cie w pierwszych minutach robi? lepsze wra?enie cho? ich akcje nie przyprawiaj? o bicie serca. Daje nam to jednak szans? do kontrataku i w 26. minucie akcj? Cuomo skutecznie wyka?cza Nicoletti. Nasz snajper trzy minuty pó?niej omal nie lobuje bramkarza Sassuolo Bressana. Swoj? kolejn? szans? dostaje w 43. minucie: przewrócony w polu karnym zostaje Simonetti a s?dzia wskazuje na pole oddalone od bramki o 11 metrów. Nicoletti nonszalancko strzela w ?rodek bramki, pusty ju? ?rodek bramki bowiem Breesan rzuca si? w lewo. 2:0 do przerwy. W 52. minucie pada gol kontaktowy bowiem nie pilnowany w polu karnym by? napastnik Sassuolo Pierotti. Pi?? minut pó?niej znów odskakujemy: Vinicius trafia po raz dziesi?ty w sezonie wyka?czaj?c do?rodkowanie w rzutu ro?nego Gouffrana. Niestety w 66. minucie Pierotti trafia po raz drugi i ko?cówka meczu by?a bardzo nerwowa i pod dyktando próbuj?cych ugra? remis go?ci. Wynik jednak nie zmieni? si? i inkasujemy 3 punkty.

W jedenastce kolejki Anania i Nicoletti. Czeka nas teraz przerwa reprezentacyjna a do klubu przysz?y dwa powo?ania: dla Glika i Nicolettiego.

Na treningu nabawi? si? kontuzji nasz rezerwowy bramkarz Rinuccini i b?dzie pauzowa? dwa tygodnie. Kamil Glik zaliczy? 90 minut w wygranym meczu z Finlandia (33 wyst?p w narodowych barwach). Nicoletti raczej swego debiutu nie b?dzie wspomina? dobrze. Zagra? wprawdzie ca?y mecz ale San Marino uleg?o Albanii 0:4. By?y to spotkania eliminacyjne do kolejnych mistrzostw ?wiata a wspomniane zespo?y graj? wspólnie w grupie C. W drugiej serii spotka? San Marino pauzowa?o a Polacy ulegli na wyje?dzie W?ochom 1:2 (Glik 90 minut).

11 kolejka 15.10.2016 Padova (17) – Perugia (1)

W bramce gospodarzy ?ukasz Fabia?ski. Padova ma te? kilku niez?ych grajków w polu ale na razie spisuje si? kiepsko. Wykorzystujemy to ju? w pierwszej po?owie: w 41. minucie wynik spotkania otwiera Nicoletti po podaniu Cuomo. Zas?u?one zwyci?stwo piecz?tuje w 86. minucie rezerwowy Okachi po do?rodkowaniu Ajetiego z rzutu ro?nego.